VELIKA PREDNOST: Zvezda srušila Maltežane sa tri gola (VIDEO)

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras Florijanu na svom terenu sa 3:0, u prvoj utakmici prvog kola kvalifikacija za Ligu Evropa.

Revanš će se igrati sledećeg četvrtka od 20.30 na Malti.

Strelci u Beogradu bili su Ričmond Boaći iz penala u nadoknadi poluvremena i 89. i Slavoljub Srnić u 78. minutu.

Zvezda je bila bolja, a posao joj je olakšan pred poluvreme, kada je isključen fudbaler gostiju Enco Ruis, koji je napravio penal.

Florijana je u devetom minutu mogla do prednosti, kada je Abraham Frimpong pogrešio, a Injasio Varela je šutirao sa više od 30 metara, ali je pogodio stativu.

Pošto je Boaći bio siguran u realizaciji penala, Zvezda je u drugom poluvremenu imala priliku i za ubedljiviju prednost, ali se Florijana dobro branila do samog finiša.

Srnić i Boaći su pred kraj utakmice iskoristili greške golmana Florijane Džastina Hejbera i postavili konačnih 3:0 za ubedljivu prednost Zvezde pred revanš.

Utakmicu na stadionu „Rajko Mitić“ gledalo je, kako je saopšteno, 19.823 gledalaca, od čega dvadesetak navijača Florijane.