JEDNOSTAVNO PREJAKI: Zvezda još jednom razbila FMP i stigla na korak od titule!

Ekipa Crvene zvezde savladala je FMP sa 91:76 i tako povela sa 2-0 u seriji u finalu Košarkaške lige Srbije.

Izabranici Dejana Radonjića kao i u prvom meču, otpor protivnika slomili su u krajem druge i početkom treće četvrtine.

Razlika se non-stop vrtela oko 15 poena i pobeda crveno-belih ni u jednom trenutku nije se dovodila u pitanje.

Najefikasnij u pobedničkom sastavu bio je Marko Gudurić sa 19 poena i odličnim šutem iz igre (7/10). Odlično su ga pratili Luka Mitrović sa 14 poena i sedam skokova, Nemanja Dangubić sa 12 i Simonović i Dženkins sa po 10 poena.

Kod domaćih košarkaša najbolju partiju u sezoni pružio je Ajzea Ostin – 25 poena, sedam skokova, četiri blokada, indeks korisnosti 30. Dobar je bio i Dejan Davidovac sa 13 poena i 8 skokova, dok je dabl-dabl učinak imao Filip Čović – 10 poena, 11 asistencija.

Od starta utakmice crveno-beli kontrolisali su ritam utakmice, a posle prvih 10 minuta igre razlika je bila 30:18.

Od tog trenutka, pa do kraja utakmice, FMP je samo jednom uspeo da dođe na -9, međutim to je bilo sve. Izabranici trenera Radonjića odlično su kontrolisali ritam utakmice, a svaki igrač dao je dobar doprinos.

Na kraju, posle 40 minuta igre, konačan rezultat bio je 91:76.

Crveno-beli će imati u petak priliku da obezbede treću uzastopnu titulu u Košarkaškoj ligi Srbije. Utakmica je na programu od 20.00 u hali „Aleksandar Nikolić“.