NEPRIKOSNOVENI VLADARI EVROPE: Strašni Real uništio Juve za 12. „ušati pehar“!

Fudbaleri Real Madrida su novi-stari šampioni Evrope.

Kraljevići su u velikom finalu pregazili Juventus sa 4:1 i na taj način postali prvi tim koji je uspeo da odbrani titulu u LŠ. Ovo je Realu 12. titula prvaka Evrope.

Juventus je u prvom poluvremenu držao konce igre. Imali si crno-beli u prvih nekoliko minuta par opasnih napada. Ipak, do gola je prvi stigao Real posle sjajne kontre koju je rutinski završio Ronaldo.

Stara Dama je do kraja poluvremena evrogolom Mandžukića izjednačila na 1:1. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je Real dominirao. Kazemiro je udarcem sa 30-ak metara savladao Bufona u 61.minutu. Lopta je na putu ka mreži pogodila jednog igrača Juvea. Samo tri minuta kasnije posle lepe akcije i dodavanja Modrića Ronaldo postiže drugi gol za 3:1. Do kraja meča Kvadrado je pocrveneo, a tačku na i stavio je rezervista Asensio u 90. minutu. Juventus je tako poražen i drugi put u tri godine u velikom finalu.