PEHAR ZA NASTRADALE U TERORISTIČKOM NAPADU: Mančester Junajted šampion Lige Evrope! (VIDEO)

Fudbaleri Mančester Junajteda novi su šampioni Lige Evrope, pa je tako osvojio jedini trofej koji mu je nedostajao u klupskoj istoriji.

Ekipa Žozea Murinja je u velikom finalu u Stokholmu rutinski savladala Ajaks sa 2:0.

Crveni Đavoli su postigli po gol u oba poluvremena, strelci su bili Pogba u 18. i Mhtarijan u 48. minutu.

Ajaks je odigrao katastrofalnu utakmicu, u kojoj nije uspeo da stvori nijednu ozbiljniju situaciju pred golom Serhija Romera.

Portugalski stručnjak je potpuno taktički nadmudrio kolegu sa klupe Ajaksa, i to je bio ključ trijumfa engleskog velikana.

Murinjov tim je tako na savršen način završio sezonu, pored evropskog trofeja osvojeni su Liga kup i Komjuniti Šild, a Junajted će posle kratke pauze naredne sezone ponovo igrati u Ligi šampiona.

Meč je odigran samo dva dana nakon terorističkih napada u Mančesteru, pa je pre početka utakmice bio idržan minut ćutanja, a fudbaleri oba tima su igrali sa crnim florovima.