TRIJUMF MANČESTERA: Junajted korak bliži finalu Lige Evrope!

Napravio je Mančester junajted veliki korak ka finalu Lige Evrope. U prvom meču polufinala su u Španiji savladali Seltu sa 1:0.

Gol vredan pobede je postigao Markus Rašford iz slobodnog udarca u 67. minutu. Odlično je mladi fudbaler šutirao, ali treba dodati i da je golman Alvarez morao mnogo bolje da reaguje.

Gosti su bili mnogo bolji rival, stvorili više šansi (Rašford, Mihtarijan, Lingard), ali je čuvar mreže ekipe iz Viga bio nesavladiv. Na drugoj strani su dobre prilike stvorili Vajs, Aspas i Sisto.

Usled velikog broja povređenih igrača i borbe za Ligu šampiona u Premijer ligi Žoze Murinjo je u ovom duelu „mešao karte“, pa je tako na golu umesto De Hee bio Romero, Pogba je igroa ceo meč, dok je Marsijal u 80. minutu ušao umesto strelca jedinog pogotka.

Revanšje na programu 11. maja na „Old Trafordu“. U drugom meču je Ajaks lako i ubedljivo savladao Lion (4:1).