PRIMERA: Blickrig Barselone u drugom poluvremenu za trijumf u gradskom derbiju! (VIDEO)

Fudbaleri Barselone savladali su u gradskom derbiju Espanjol sa 3:0 i tako ostali u trci za titulu sa Realom iz Madrida.

Blaugrana je tek u drugom poluvremenu uspela da slomi otpor domaćina. Posle prvih 45 minuta nije bilo golova, a prednost Barseloni doneo je Luis Suarez u 50. minutu. Na 2:0 povisio je hrvatski reprezentativac Ivan Rakitić u 76, asistent je bio Leo Mesi.

Suarez je svojim drugim golom postavio konačnih 3:0 tri minuta pre kraja.

Ovim trijumfom Barselona je stigla do 81. boda i trenutno je zbog bolje gol razlike na prvom mestu ispred Reala, ali uz utakmicu više. Espanjol je ovim porazom i zvanično izgubio sve šanse da se nađe na mestu koje vodi u evropska takmičenja, plavo-beli su deveti sa 50 bodova.