RUŠI SVE PRED SOBOM: Silna Šarapova bez milosti prema sunarodnici!

Marija Šarapova je nastavila sa dominantnim partijama u Štutgartu.

Ruska teniserka je u drugom kolu savladala sunarodnicu Ekaterinu Makarovu sa 2:0 (7:5, 6:1). Meč je trajao 80 minuta.

Ovo je bio sedmi međusobni duel dve Ruskinje i sedmi trijumf Šarapove.

Baš kao i u meču sa Robertom Vinči, neizvesnosti je bilo samo u prvom setu. Obe teniserke su izuzetno igrale prilikom svog servisa, pa brejk lopti nije bilo do 11. gema. Makarova je tada propustila šansu za oduzme servis sunarodnici, Šarapova se izvukla i u narednom gemu napravila brejk i tako stigla do 7:5.

U drugom setu postojala je samo jedna teniserka. Makarova je uspela da osvoji jedino drugi gem i izjednači na 1:1. Posle toga Šarapova vezuje pet gemova u nizu i lako i ubedljivo stiže do druge pobede u Štutgartu. Izgleda da suspenzija nije ostavila prevelikog traga na Mariji, koja igra neverovatan tenis.

Šarapova će imati ogromnu šansu da se plasira u polufinale, pošto će joj rivalka u četvrtfinalu biti Anet Kontave, koja je u drugom kolu izbacila petu nositeljku Gabirinj Muguruzu.