LIGA EVROPE: Junajted bez pobede u Rusiji, Anderleht slavio na Kipru, poraz Ajaksa (VIDEO)

Odigrane su prve tri utakmice osmine finala Lige Evrope.

Rostov i Mančester Junajted su odigrali nerešeno 1:1.

Ekipa Žozea Murinja povela je golom Mhtarijana u 35. minutu na asistenciju Ibrahimovića. Ipak, Junajted nije uspeo da se iz Rusije vrati sa trijumfom. Rostov je početkom drugog poluvremena stigao do izjednačenja preko Bukarova. Do kraja meča golova nije bilo, pa će Mančester sa blagom prednošću dočekati revanš.

Kopenhangen je u Danskoj sa 2:1 savladao ekipu Ajaksa.

Već u prvom minutu domaćin je poveo golom Falka. Ipak, Holanđani do kraja poluvremena stižu do poravnanja. U 32. minutu gol postiže Dolberg. Veliku i važnu pobedu Kopenhagenu doneo je Kornelijus u 60. minutu. Srpski reprezentativac Anrdija Pavlović odigrao je 27 minuta za domaći sastav.

Od svih timova koji su igrali od 19 časova, najbolje je prošao Anderleht. Belgijski velikan je slavio na gostovanju APOEL-u sa 1:0. Jedini gol na meču viđen je u 29. minutu, a postigao ga je rumunski reprezentativac Stančiju.

Od 21:05 na programu su preostalih pet mečeva osmine finala Lige Evrope.