NBA: Jokić nije igrao, Denver izgubio, Sparsi bolji od Tandera!

Košarkaši San Antonija pobedili su u noći izmedju utorka i srede na svom terenu Oklahomu sa 108:94 u nastavku takmičenja NBA lige, a tim je do pobede predvodio Kavaj Lenard sa 36 poena.

San Antonio je ovako prekinuo seriju od dva poraza i zadržao drugo mesto na Zapadu. Tim iz Teksasa uspeo je u potpunosti da zaustavi Rasela Vestbruka iz Oklahome u poslednjoj četvrtini, u kojoj nije dao nijedan poen.

Plejmejker Tandera je pre toga postigao 14 poena u trećoj četvrtini i imao ukupan učinak u 27 poena, 14 asistencija i šest skokova.

Trener San Antonija Greg Popović zabeležio je 1.126. pobedu u karijeri, što znači da mu fali jedna da izjednači rekord lige po broju pobeda sa istim timom, koji trenutno drži Džeri Sloun iz Jute.

U ostalim mečevima igranim u noći izmedju utorka i srede, Denver je poražen u gostima od Los Andjeles Lejkersa 120:116. Nagetsi su ponovo igrali bez povredjenog centra Nikole Jokića.

Denver je na poluvremenu imao četiri poena prednosti, ali su Lejkersi u trećoj deonici napravili preokret, samo da bi gosti poslednju deonicu počeli serijom 11:0.

Nakon toga se razvila velika borba, a Nagetsi su nekako čuvali prednost do dva i po minuta pre kraja, kada je 19-godišnji hrvatski centar Ivica Zubac prvo smanjio na 111:110, a onda je Luis Vilijams doneo Lejkersima minimalnu prednost, samo da bi Zubac novim košem doneo timu iz Los Andjelesa vodjstvo od 114:111, na 100 sekundi pre kraja, što mu je i bilo dovoljno za pobedu.

Lejkersi su ovako prekinuli seriju od tri uzastopna poraza, a Denver je uspeo da sačuva osmo mesto Zapada.

Vašington je na svom terenu pobedio Njujork sa 117:101 i tako ostvario svoju petu uzastopnu pobedu i ostao na deobi prvog mesta Jugoistočne divizije. Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Bredli Bil sa 28 poena, dok je Markif Moris dodao 24 poena i 10 skokova.

Najefikasniji u Njujorku bio je Karmelo Entoni sa 26 poena.

Toronto je kod kuće posle produžetka pobedio Nju Orleans sa 108:106, iako je igrao bez Demara Derozana, a na poluvremenu je gubio 14 poena.

Ekipu je, medjutim, poveo Kajl Lauri, koji je utakmicu završio sa 33 poena i 10 asistencija. On je pogodio i pobednički koš 4,3 sekunde pre kraja produžetka.