ZA NJIH JE ABA LIGA ŠALA: Umorna Zvezda u laganom ritmu do 19. recke!

Košarkaši Crvene Zvezde upisali su i 19. trijumf u ABA ligi iz isto toliko mečeva. Ekipa Dejana Radonjića slavila je na gostovanju Igokei sa 77:68.

Umorni igrači srpskog i regionalnog šampiona su posle poluvremena imali minimalnu prednost od 39:38. Ipak, kao i mnogo puta do sad, u trećoj četvrtini Zvezda je ubacila u drugu brzinu i stekla velikih 12 poena prednosti. Domaćin je u poslednjih 10 minuta uspeo samo da ublaži poraz i izgubi jednocifrenom razlikom.

Zvezdu je predvodio sjajni Marko Simonović koji je postigao 22 poena uz izvanredan šut iz igre, 9/11. Pored njega dvocifreni su bili Bejlica sa 11 i Volters sa 10. U Igokei je najbolji bio bivši igrač Crveno-belih Vuk Radivojević sa 18 poena.

Crvena Zvezda ubedljivo drži prvu poziciju, a Igokea je na šestom mestu.