NBA:Denver izgubio, Jokić se šalio sa Durentom i drugovima!

Košarkaši Denvera izgubili su danas na gostovanju Golden Stejtu 127:119, a odličnu partiju u poraženom timu ponovo je pružio reprezentativac Srbije Nikola Jokić, koji je meč završio sa 21 poenom, 13 skokova i pet asistencija za 25 minuta u igri.

Denver se dobro držao protiv prošlosezonskog finaliste u prvom poluvremenu, ali je tim iz Kalifornije u nastavku slomio Nagetse, najviše zahvaljujući balansiranom napadu. Klej Topmpson postigao je 25, a Stefen Kari 22 poena, dok je Kevin Durent dodao 21. Drejmond Grin zabeležio je novi „tripl-dabl“ sa 15 poena, 13 asistencija i 10 skokova.

Voriorsima je ovo bila 30. pobeda u sezoni, uz pet poraza, tako da su i dalje ubedljivo prvi na Zapadu.

Denveru je ovo bio drugi uzastopni poraz i sada ima učinak 14/20. Vilson Čendler takodje je postigao 21 poen za poraženi tim, dok je Danilo Galinari dodao 19.

Povrede i bolest nisu sprečili novu pobedu šampiona Klivlend je kod kuće pobedio Nju Orleans 90:82. Lebron Džejms je igrao sa gripom koji potresa svlačionicu Kavalirsa i meč je završio sa 26 poena. Kajri Irving propustio je i drugi meč zbog problema sa tetivom, tako da je domaći tim izveo samo 10 igrača na teren.

Kevin Lav je igrao samo 24 minuta zbog trovanja hranom i imao je učinak od 12 poena i 11 skokova. Trener Tajron Lu je proveo poslednjih nekoliko minuta u svlačionici zbog bolesti. On je u poslednjih nekoliko dana izgubio pet kilograma. Ovo je bila 13. pobeda Klivlenda u poslednjih 15 utakmica.

„Koliko god da je bilo teško večeras, morali smo da pronadjemo način da to prebrodimo“, rekao je Džejms posle utakmice.

Ovim porazom je prekinuta serija od četiri uzastopne pobede Nju Orleansa. Najefikasniji u poraženom timu bio je Entoni Dejvis sa 20 poena i 17 skokova.

Milvoki je kod kuće pobedio Oklahomu 98:94. Ekipu je do trijumfa ponovo predvodio grčki reprezentativac Janis Adetokunbo sa 26 poena i 10 skokova, dok je Džabari Parker dodao 19 poena.

Rasel Vestbruk postigao je 30 poena za Oklahomu, dok je Stiven Adams dodao 20.

Juta je u gostima pobedila Bruklin sa 101:89, ostvarila svoj četvrti uzastopni trijumf i zadržala prvo mesto u Severozapadnoj diviziji. Ekipu su do trijumfa predvodili Gordon Hejvord sa 30 poena i Rudi Gober sa 15 poena i 16 skokova. Netse je predvodio Trevor Buker sa 17 poena i 15 skokova.