PREMIJER LIGA: Votford na krilima Okaka Čuke savladao Everton (VIDEO)

Fudbaleri Votforda posle preokreta su u prvom meču 15. kola Premijer lige Everton sa 3:2.

Ekipa Ronalda Kumana stigla je do prednosti u 17. minutu kada je Lukaku iskoristio asistenciju Berija. Do kraja prvog poluvremena domaćin stiže do izjednačenja, Okaka Čuku je na prelep način, petom savladao Stekelenburga i postavio konačan rezultat prvih 45 minuta, 1:1.

Votford je dosta bolje igrao u nastavku meča i to je iskoristio da od 59. do 64. minuta stigne do prednosti od 3:1. Prvo je Predl pogodio na asistenciju Holebasa. Isti igrač je asistirao i Okaki, koji je svojim drugim golom doneo prednost od dva razlike timu Valtera Macarija. Everton je do kraja meča uspeo samo da smanji rezultat, ponovo je strelac bio Lukaku.

Ovim trijumfom Votford je na tabeli preskočio današnjeg rivala i ima 21 bod. Everton ni posle pet utakmice ne zna za pobedu, pa se sa 20 bodova nalazi na devetom mestu.