NOVI TRIJUMF CRNO-BELIH: Ratkovica i Birćević vodili Partizan do pobede u Mađarskoj

Košarkaši Partizana upisali su i treći trijumf u FIBA Ligi Šampiona.

Ekipa Aleksandra Džikića slavila je na gostovanju Solnoku sa 70:55.

TOK MEČA:

Utakmica je u prve tri četvrtine bila veoma izjednačena, Partizan je uglavnom bio u vođstvu, ali nikako nije uspevao da napravi seriju kojom će dotući rivala. Crno-beli su sredinom prve deonice imali +8, ali je Solnok do kraja perioda uspeo da smanji na samo četiri poena zaostatka. Druga četvrtina donela nam je nešto bolju igru domaćina, koji je u jednom trenutku uspeo da i preokrene rezultat, ipak Partizan je do odlaska na odmor ponovo prešao u vođstvo, pa je pred nastavak meča vodio sa 33:32. Posle rane prednosti Solnoka u trećem periodu, Džikićevi momci su bili ti koji su držali konce utakmice u svojim rukama. U ovim trenucima posebno dobar je bio Birčević, zbog kojeg je najviše Partizan pred poslednju četvrtinu imao vođstvo od 53:46. U odlučujućem periodu sjajna igra našeg tima. Poenima Hečera i Robinsona stigao je Partizan po prvi put i do +10. Solnoku je potpuno stao šut, pa su Crno-beli polako povećavali svoju prednost i na kraju rutinski priveli utakmicu kraju.

Najefikasniji u novoj pobedi Crno-belih bio je Stefan Birčević sa 17 poena, pored njega dvocifreni su bili Luković sa 14 i Hečer sa 11 poena, vredi napomenuti i sjajnog Ratkovicu koji je upisao 11 asistencjia! U poraženom taboru bolji od ostalih bio je Vojvoda sa 21 poenom.

Partizan u narednom kolu dočekuje Šarloa, a pre toga ima važan meč protiv Cedevite u Beogradu u okviru ABA lige.