POTVRDA PRVOG MESTA: Marej osvojio Pariz

Britanski teniser Endi Marej osvojio je danas masters u Parizu pošto je u finalu pobedio 27. igrača sveta, Amerikanca Džona Iznera posle tri seta, 6:3, 6:7, 6:4.

Marej je do pobede došao za dva sata i 19 minuta. On je osvojio prvi set zahvaljujući brejku u šestom gemu, dok u drugom setu nije bilo brejka, pa je odlučen u taj-brejku koji je Izner dobio sa 7:4. Britanac je u poslednjem, 10. gemu trećeg seta oduzeo servis Izneru i osvojio osmi ATP turnir u sezoni.

On je tako osvojio četvrtu uzastopnu titulu, ukupno 43. u karijeri, a 14. trofej iz masters serije.

Marej će od sutra biti prvi teniser sveta, posle plasmana u finale, ali i poraza Novaka Djokovića u četvrtfinalu mastersa u Parizu, gde je srpski igrač branio titulu. On će biti prvi Britanac u singlu na čelu ATP liste otkako je uvdeno kompjutersko rangiranje 1973. godine.

On je imao dobru sezonu, osvojio je drugu titulu na Vimbldonu i odbranio zlatnu olimpijsku medalju u Rio de Žaneiru.

Marej će tako kao prvi teniser sveta dočekati završni ATP turnir, a Djoković će se vratiti na prvo mesto ako pobedi u svakom meču u Londonu. Djoković je bio na prvom mestu ATP liste 122 nedelje za redom.