BUNDESLIGA: Rapsodija Dortmunda protiv Volfsburga, nova pobeda Ajntrahta (VIDEO)

Odigrano je prvih pet utakmica četvrtog kola Bundeslige.

Derbi meč odigrali su Volfsburg i Borusija Dortmund. Ipak, na njemu nismo videli ni d od derbija, Milioneri su pregazili svog rivala sa čak 5:1. Dortmund je već posle 16 minuta imao prednost od 2:0. Portugalac Gereiro je bio strelac prvog, a Obamejang je postigao drugi gol. Do kraja prvog poluvremena, ipak, nije bilo novih promena rezultata. Bio je to samo uvod za paklenih drugih 45 minuta. Didavi je u 53. minutu vratio Volfsburg u meč i smanjio na 2:1. Međutim, deset minuta kasnije na semaforu je stajalo 1:4. Dembele je povećao na 3:1 u 58, a samo pet minuta kasnije drugm golom Obamejanga, Borusija je stavila tačku na ovu utakmicu. Do kraja meča videli smo još jedan gol u mreži Volfsrbuga, strelac je bio Pišček. Dortmund posle četiri odigrana kola ima 9 osvojenih bodova, dok je domaćin ostao na koti od pet.

U ostalim utakmicama, najzanimljivije bilo je u Darmštatu, gde je istoimeni domaćin remizirao sa Hofenhajmom. Kramarić je doveo goste u vođstvo u 46. minutu. Veliki bod Darmštatu doneo je Olinjik u drugom minutu nadoknade. Frajbureg je kući bio bolji od Hamburgera, dok je Franfkurt upisao novu trojku pobedom od 2:o nad Ingolštatom u gostima.