BRAVO DUCI: Lajović preokretom pobedio Verdaska u Sankt Peterburgu

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se večeras u drugo kolo turnira u Sankt Peterburgu, pošto je u prvom pobedio Španca Fernanda Verdaska u tri seta 2:6, 6:3 i 6:2.

Lajović je u njihovom trećem medjusobnom duelu do druge pobede došao posle sati 49 minuta igre.

Srpski teniser u drugom kolu turnira u Sankt Peterburgu igraće protiv boljeg iz duela izmedju sunarodnika Viktora Troickog i Portugalca Gastaa Elijasa.

Verdasko je brejkom u prvom gemu meča nagovestio neizvestan meč. Srpski teniser u prvom setu nije uspeo da uzvrati oduzimanjem servisa, što je Španac iskoristio, te novim brejkom u sedmom gemu, a potom i sigurnim servis gemom poveo s 1:0.

Lajović je u drugom setu spasao dve brejk lopte, a pri vodjstvu 3:2 u gemovima uspeo je da oduzme servis rivalu, te potom sigurnom igrom dodje do izjednačenja u setovima – 1:1.

Odlučujući set bolje je počeo španski teniser, poveo je 2:0, ali je Lajović potom serijom od šest uzastopnih gemova rešio pitanje pobednika i izborio plasman u drugo kolo turnira.