PRVA UTAKMICA U NAŠOJ GRUPI: Austrijanci na iskustvo savladali Gruzijce (VIDEO)

Fudbalska reprezentacija Austrije pobedom je startovala kvalifikacije za SP.

Oni su na gostovanju slavili protiv Gruzije sa 2:1, pre svega na iskustvo.

Autrijanci su u prvom poluvremenu stekli kapitalnu prednost od dva gola razlike. Prvo je Hintereger glavom u 16. minutu kaznio istrčalog golmana Loriju, pa su gosti poveli sa 1:0. Posle tog gola Gruzijci su dosta bolje zaigrali, te su propustili nekoliko velikih prilika. Kazna za promašaje stigla je u najgorem mogućem trenutku. Igrao se 42. minut, Arnautović je sjajno centrirao, a Janku je ostalo da se pokloni i pošalje loptu u mrežu. Gruzijci su u drugom poluvremenu bili bolji tim, ali su uspeli samo da postignu utešni pogodak. Bio je to evrogol Ananidzea sa nekih 25 metara od gola Adlera.

Austrijanci nisu pokazali preterano dobru igru, igrali su onoliko koliko im je bilo potrebno. Takođe i Gurzijci su pokazali da nisu ni malo naivan rival, i da će kazniti svakoga ko ih potceni.