NEMAC SVE BLIŽI HAMILTONU: Rozberg trijumfom u Monci prišao na samo dva boda zaostatka od klupskog kolege

Vozač Mercedesa Niko Rozberg pobedio je danas u trci Formule 1 za Veliku nagradu Italije i na dva boda smanjio zaostatak u šampionatu za klupskim kolegom Luisom Hamiltonom, koji je posle lošeg starta zauzeo drugo mesto.

Rozberg je tako ostvario drugu uzastopnu pobedu u sezoni, prvu u Monci, a ukupno 21. u karijeri. Nemac je trku završio za sat, 17 minuta i 28 sekundi. On je iskoristio loš start Hamiltona sa pol-pozicije, preuzeo prvo mesto i do kraja trke nije ispuštao prednost.

Drugi je bio aktuelni svetski prvak Luis Hamilton, a treće mesto zauzeo je vozač Ferarija Sebastijan Fetel.

Četvrti je bio Kimi Raikonen iz Ferarija, a peti vozač Red Bula Danijel Rikardo. Bodove su još osvojili vozač Vilijamsa Valteri Botas, Maks Verstapen iz Red Bula, Serhio Peres iz Fors Indije, Felipe Masa iz Vilijamsa i Niko Hulkenberg iz Fors Indije.

U generalnom plasmanu vozača Hamilton je prvi sa 250 bodova, a dva boda manje ima Rozberg.

Naredna trka u šampionatu voziće se 18. septembra za Veliku nagradu Singapura.