KRAJ ZA VIKTORA I JELENU: Srpski teniseri bez trećeg kola US Opena

Viktor Troicki i Jelena Janković nisu uspeli da se plasiraju u treće kolo US Opena.

Srpski teniser je u drugoj rundi poražen 3:0 od domaćeg igrača Džereda Donaldsona, 7:5, 6:3, 6:3.  Viktor je u prvom setu imao prednost od 3:1, ali je do kraja uspeo dva puta da izgubi servis, pa je Donaldson poveo sa 1:0. U drugom setu američki teniser je uzeo prva tri gema za redom, od čega su dva bila na Viktorov servis. Troicki je uspeo da vrati samo jedan brejk, pa je domaći teniser došao do prednosti od 2:0. Treći set doneo je isti rezultat kao i drugi. Srpski igrač je propustio nekoliko brejk lopti, a Donaldson je to znalački kaznio u šestom gemu kada je oduzeo servis Viktoru, što je odlučilo treći set, a i meč.

Ni Jelena Janković nije bila uspešnija. Ona je sa 2:o, 6:1, 6:4, izgubila od Karle Suarez Navaro. Španska teniserka je čak tri puta u prvom setu oduzela servis Jeleni. Našpa igračica je osvojila samo gem, i to na servis protivnice, pa je već posle 21. minuta bilo 1:0 za Navaro. Drugi set doneo je malo veću borbu. Janković je na samom startu izgubila gem na svoj servis, ali je ubrzo vratila brejk. Presudni momenat bio je u devetom gemu, pri rezultatu 4:4, kada je naša teniserka ponovo brejknuta. U narednom gemu u kojem je Navaro servirala za pobedu, Jelena je imala čak četiri brejk lopte, ali nažalost niti jednu nije iskoristila. Ono što nije ona mogla, jeste španska teniserka, kojoj je jedna meč lopta bila dovoljna da reši meč u svoju korist.