ANIN NJUJORŠKI BRODOLOM: Srpska teniserka ispala u prvom kolu US Opena!

Srpska teniserka Ana Ivanović ponovo je razočarala sve ljubitelje njene igre.

Ona je u prvoj rundi u dva seta poražena od Denise Alertove, 7:6, 6:1. Naša igračica je sjajno krenula meč, o d starta je imala brejk prednosti. Vodila je Ana sa 5:3 u prvom setu. Ipak, Ivanović svojim greškama vraća Alertovu u set, pa je rezultat 5:5. Srpska teniserka već u narednom gemu ponovo oduzima servis protivnici, i još jednom ima šansu da reši set u svoju korist. Opet nije uspela. Propustila je čak i jednu set lopu. Ušlo se u taj-brejk u kome se bolje snašla Alertova i rezultatom 7:4 u njemu dolazi do prvog seta.

Ana je očajno odigrala drugi set. Pravila je amaterske greške, ništa joj nije polazilo za rukom. Njena protivnica je to vešto koristila i za samo 25 minuta je došla do osvajanja drugog seta rezultatom 6:1. Srpska teniserka je posle propuštenih šansi u prvom setu potpuno pala u drugom, pa je Alertova sa 2:0 prošla u drugu rundu.

Ani je ovo treći put da je ispala u prvoj rundi US opena.