REMI ZA KRAJ ZVEZDINOG EVROPSKOG PUTA: Sasuolo otaljao posao na polupraznoj Marakani (VIDEO)

Fudbačeri Crvene Zvezde remizirali su 1:1 sa Sasuolom u revanš meču poslednjeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope. Ovim rezultatom naš šampion se oprostio od evropskih takmičenja za ovu sezonu, dok će Italijani nastaviti takmičenje u grupnoj fazi. Gosti su poveli preko Berardija u 28. minutu, Zvezdina odbrana se ponovo obrukala, pa je na semaforu stajalo 0:1. Imali su Itaijani nekoliko šansi da uvećaju prednost, što do kraja prvog, što na početku drugog poluvremena, kada se Matri ispromašivao. Ti promašaji su crveno-belima dali vetar u leđa, i ubrzo je bilo 1:1. Katai je ponovo pokazao da je najbolji igrač srpskog šampiona. Šuitirao je precizno i jako iskosa sa leve strane sa nekih 20-ak metara, Konsilji je uspeo samo da dodirne loptu, ali ne i da je zaustavi na putu ka golu. Sasuolo je u nastavku potpuno prepustio konce igre našem šampionu. Pokušavala je ekipa Grofa Božovića da dođe do pobede do kraja utakmice, ali je teško stvarala ozbiljnije šanse, pa je na kraju konalan rezultat bio 1:1. Crveno-beli mogu da žale za očajno odigranom prvom utakmicom u gostima, gde su sve nade za prolaz u grupnu fazu Lige Evrope pale u vodu. Igra u drugih 45 minuta može bar malo da raduje navijače Zvezde, ali to je i dalje jako daleko od onoga što zahteva vrhunski evropski fudbal. Ovim mečom je završena još jedna očajna sezone srpskih klubova u evropskim takmičenjima. Ponovo nećemo imati niti jednog predstavnika u grupno fazi. A, ako ovako nastavimo, ko zna kada će se to promeniti.

TOK MEČA:

Duel na Marakani počeo je minutom ćutanja u čast preminulima u razornim zemljotresima koji su pogodili Italiju. U uvodnim minutima utakmice Zvezda je imala loptu u svom posedu, a Sasuolo je strpljivo čekao svoju šansu. Igrao se 13. minut kada je ta prilika i došla. Manjaneli je sjajno uposlio Matrija, koji se našao sam pred Kahrimanom, ipak njegov udarac je srećom pogodio samo stativu. Razbudila se Zvezda posle ove šanse gostiju, pa je u dva navrata zapretila, ali su odbrana gostiju, kao i golman Konsilji bili na nivou. Sasuolo je poveo u 28. minutu kada je sjajni Domeniko Berardi iskoristio velioki prostor koji mu se otvorio. Zvezdina odbrana je ponovo očajno reagovala, napadač gostiju je zalomio dvojicu fudbalera crveno-belih, te poslao loptu kroz noge Fibela u mrežu. Zvezda je ovim primljenim pogodkom izgubila bilo kakvu nadu za prolaz dalje. Imao je italijanski tim dve dobre šanse da uveća prednost, ali Zvezda takođe ima za čime da žali. Mouče je izašao sam pred Konsilja, ali je pucao pravo u njega. Na loptu je naleteo Vijeira, koji je očajno reagovao i prebacio prazan gol. Do kraja prvog ela nije bilo šansi, pa se na odmor ide rezultatom o:1. Drugo poluvreme krenulo je dominacijom Sasuola, prvo je Berardi loše šutirao, pravo u Kahrimanove ruke. Onda su usledile tri četiri stopostotne šanse za Matrija, Zvezdina odbrana je u tim trenucima odigrala amaterski i samo velika sreće je crveno-bele spasla novog primljenog pogodka. Usledilo je nekoliko praznih minuta, a onda je Zvezda izjednačila. Katai je izvanredno šutirao iskosa sa nekih 20 metara. Konsilji je uspeo da dotakne loptu, ali je ona ipak završila u golu. Zvezda 1:1 Sasuolo. U 57. minutu Rendulić menja povređenog Le Taleka. Naš šampion je nastavio sa naletima, ali nije bilo ozbiljnijih prilika. Veliku šansu je u 67. minutu za goste propustio Falćineli, iz izgledne situacije šutirao je pored gola. Probao je Vijeira glavom u 72. minutu, ali je lopta završila daleko preko prečke. Berardi je izašao, menja ga Lešert. Igrao se 74. minut kada je Donald okušao udarac iz velike daljine, Konsilji je to lako ukrotio. Sasuolo je u 81. minutu napravio opasnu kontru, Fanćineli je šutirao, ali Kahriman je ponovo bio na visini zadatka. Poslednja izmena u domaćem timu, Ruiza je zamenio Srnić. Probao je nakon toga Donald glavom, ali je Konsilji lako uhvatio loptu. Babunski je u jednom od narednih napada uhvatio volej i poslao loptu pored gola. Do kraja utakmice nije bilo ozbiljnijih šansi, pa je meč završen rezultatom 1:1. Sasuolo je prošao u grupnu fazu Lige Evrope sa ukupnih 4:1.