ANKETA: Koja medalja iz Rija vas je najviše obradovala?

Tokom noći su završene 31. letnje Olimpijske igre.

Tim Srbije je tokom 16 dana napornih takmičenja osvojio 8 medalja i zauzeo 32. mesto na tabeli najuspešnijih nacija u Riju.

Naši sportisti su u Brazilu osvojili dve zlatne medalje. Prvo je zasijao sjajni rvač Davor Štefanek, koji je bio glavni pokretač srpskog tima u Riju. Drugo zlato čekali smo do subote, kada su Delfini u finalu potopili Hrvate i osvojili najsjajnije odličje. Najviše je bilo srebrnih medalja. Prvo je osvojila lepotica Tijana Bogdanović u tekvondou. Sledećeg dana drugu najvredniju medalju prigrabio je kajakaški dvojac u sastavu Zorić, Tomićević. Poslednje srebro osvojeno je sinoć, kada su magični košarkaši Srbije predvođeni Saletom Đorđevićem u finalu izgubili od prejakih Amerikanaca. Za kraj, srpski tim je imao i dva bronzana odličja. Ivana Španović je skokom od 7,08 i nacionalnim rekordom uspela da se popne na postolje i osvoji treće mesto u strašnoj konkurenciji. Pored nje, bronzu su nam donele košarkašice, koje su u borbi za medalju savladale Francuskinje.

Nije krenulo dobro za srspki tim u Riju, ali se završilo sa rekordnim brojem osvojenih medalja. Zbog toga se ove Igre mogu nazvati jako uspešnim za našu zemlju i sport

Pogledajte našu anketu i odgovorite koja je medalja vas najviše obradovala.