NIJE MOGLO BOLJE: Odbojkašice Srbije maksimalne protiv Italije

Ženska odbojkaška reprezentacija pobedom je počela takmičenje na Olimpijskim igrama u Rio de Žaneiru, pošto je jutros pobedila Italiju sa 3:0, po setovima 27:25, 25:20,

Srbija sledeći meč igra u ponedeljak protiv Portorika.

U Grupi B sa Srbijom nalaze se još i Holandija, Kina i SAD.

Srbija i Italija vodile su veliku borbu u prvom setu, pošto nijedan tim nije uspevao da povede sa više od poena razlike sve do kraja, kada su „gracije“ povele 18:16. „Azure“ su, medjutim, uzvratile i prišle na poen zaostatka, ali su Srpkinje dobrim servisima donele set svom timu.

Srbija je posle dobrog finiša drugog seta bila kvalitetna i u drugom, ali su Italijanke u jednom trenutku izjednačile, što nije dugo trajalo, jer su Srpkinje povratile kontrolu meča i došle na set do pobede.

Srbija je u trećem setu diktirala ritam i nije dozvolila iznenadjenja, tako da je došla do pobede.

Brankica Mihajlović bila je najefikasnija sa 21 poenom iz smeča, dok je Tijana Bošković imala 18. Milena Rašić završila je utakmicu sa tri asa.