PARTIZANE, NULA SI: Crno-belima samo bod u Novom Sadu

Fudbaleri Partizana, nakon ispadanja u kvalifikacija za Ligu Evrope od poljskog Zaglebja, još jednom su razočarali navijače, pošto su na startu Superlige Srbije danas osvojili samo bod protiv debitanta Bačke iz Bačke Palanke u Novom Sadu 0:0.

Utakmica je odigrana na stadionu Karađorđe jer domaćin nema reflektore, a crno-beli su ponovili lošu partiju iz Poljske.

Domaćin je imao i prečku preko Miroslava Bjeloša u devetom minutu, a isti igrač isključen je 10 minuta pre kraja.

Partizan je imao dve dobre šanse, prvu Miroslav Radović u 19, a drugu Darko Brašanc u 70. minutu, a možda je i oštećen ze penal, kada je isti igrač oboren u 48. minutu, a sudija smatrao da je faul bio van kaznenog prostora.

Crno-beli su ostali bez pobede u 1.kolu posle 12 godina – poslednji put to im se desilo 2004. godine.

Od 20 sati počeo je meč Radničkog iz Niša i Čukaričkog.

Petak: Crvena zvezda – Napredak 2:2. Subota: Metalac – Borac Čačak 1:0, Radnik – Javor 2:2, Mladost Lučani – Rad 2:1, Voždovac – Spartak 0:0.

Odložena je utakmica Novi Pazar – Vojvodina.