SUPERLIGA: Pobede Mladosi i Metalca, bez golova na krovu

Večeras je odigrano četiri meča prvog kola Superlige.

Metalac je u derbiju Zapadne Srbije savladao Borac sa 1:0. Jedini strelac bio je Otašević u 19. minutu utakmice.

Pored tima iz Gornjeg Milanovca, večeras je pobedu zabeležila i lučanska Mladost. Oni su na svom terenu slavili protiv Rada sa 2:1. Milosavljević je u 10. minutu doveo domaćine u vođstvo. Pred kraj prvog dela pocrveneo je igrač gostiju Bates. Ipak, to ih nije sprečilo da u 58. izjednače preko Mladenovića. Samo četiri minuta kasnije Zvrko donosi postiže pogodak i donosi startnu pobedu Lučancima.

Radnik i Javor odigrali su nerešno 2:2. Surduličani su imali prednos od 2:o. Prvo je autogol postigao igrač gostiju Tomanović, da bi nekoliko minuta kasnije prednost uvećao Radović. Međutim, Javor se nije predavao, pa je preko dvostrukog strelca Bjedova tim iz Ivanjice stigao do velikog boda.

U jedinom meču u kome nije bilo golova sastali su se Voždovac i Spartak. Jedino vredno pomena iz ovog meča, jeste crveni karton igrača gostiju iz Subotice, Bašanovića, u 72. minutu.