KRAJ EVROPSKOG PRVENSTVA: Srbija osvojila dve medalje

Na danas završenom Evropskom prvenstvu u Amsterdamu srpski atletičari osvojili su dve medalje, zlatnu i bronzanu.

Srbiju je na Evropskom prvenstvu predstavljalo 11 atletičara, ali se takmičilo desetoro, pošto Vedran Samac zbog povrede kolena nije učestvovao u kvalifikacijama u bacanju kopja.

Ivana Španović je osvojila zlatnu medalju u skoku u dalj, skokom od šest metara i 94 centimetara, dok je Mihail Dudaš osvojio bronzanu medalju u desetoboju.

Plasman u finale obezbedili su Asmir Kolašinac, koji je u bacanju kugle zauzeo peto mesto, Amela Terzić, koja je trku na 1.500 metara završila na poslednjem, 12. mestu, kao i Tamara Salaški, koja je zauzela sedmo mesto u trci na 400 metara.

Finale u bacanju diska Dragana Tomašević završila je na 11. mestu, dok je Lazar Anić u finalu u skoku u dalj zauzeo 10. mesto.

Olivera Jevtić zauzela je 28. mesto u polumaratonu.

Milan Ristić je ostvario plasman u polufinale u trci na 110 metara sa preponama, dok Marija Vučenović nije uspela da se plasira u finale u bacanju koplja.